Kaelavalu ja surin käes 11.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Ärkasin ühel hommikul (ca 7 nädalat tagasi) kaela ja õlavöötmevaluga, mis kiirgus teatud liigutuste puhul ka vasakusse kätte (õlavarde). Kuna aastate jooksul on enne ka juhtunud, et kaelasooned on olnud valusad ja kael kange, ent alati olen sellest mõne aja jooksul ise jagu saanud (massaaž, saun, salvid), siis ei pööranud ka seekord alguses rohkemat tähelepanu probleemile. Tõsi küll, seda et valu jõuab ka kätte, pole mul varem olnud. Valust ja kaela kangusest sain paari nädalaga jagu (käisin massaažis, kasutasin valuvaigistavaid plaastreid, määrisin), kuid valu taandudes tekkis surin kätte (küünarnukist kuni sõrmedeni välja, haarates pöialt ja nimetissõrme). See surin tekib teatud kaela asendi korral (üles vaadates või halvasti istudes), kuid asendit korrigeerides kaob. Samuti selili lamades ilma kõrgema padjata tekib surin kätte. Olen käinud nii massaažis kui manuaalterapeudi juures, kuid pole probleemist jagu saanud. Kurtsin muret ka perearstile, kes soovitas võimelda ja andis trükise vastavate harjutustega. Manuaalterapeut jällegi soovitas vastupidi umbes kuu aega rahu anda ja vältida kaela asendit, mis põhjustab surinat. Nüüd olen segaduses ja ei tea, kuidas edasi. Paremaks pole asi läinud, pigem on surinat tihemini, kuigi juba tean, mis asendeid pean vältima. Sooviksin Teie nõu, kuhu sellise murega pöörduda või mida ma enda aitamiseks teha saan? Kas kasuks tuleb rohkem liikuda või pigem rahu anda? Probleem on ikkagi häiriv ja segab - ka raskemat kotti õlale võtta ei saa. Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti on vajalikud rö pildid kaelalülidest (perearst). Ilmselt on tegemist lülidevahelises ketta vigastusega. Kael tuleks siis fikseerida. Vajalik on ka neuroloogi läbivaatus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika