INTERVERTEBRAAL LIIGESTE PUUDUMINE JA KAELALORDOOSI LAMENEMINE 29.01.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie poole kaela-ja seljavalude probleemiga.

Olen 22 aastane neiu ning vaevlen aastaid tugevate (nn "närivate" ja põletavate - kõige täpsem kirjeldus tuntavale valule) alaselja, lülisamba piirkonna valude käes. Olen käinud korduvalt kiropraktiku vastuvõtul, seljaarsti vastuvõtul, tegelenud mulle antud seljaharjutuste tegemisega, kuid probleem ei ole leevendunud. Ikka ja jälle on seljas tugevad valud.

2 nädalat tagasi ärkasin tugeva kaela- ja kuklapiirkonna valu ja kangustundega. Päeva peale hajus valu veidi laiemaks (terve ülaselja peale nagu laiali), kuid kaela-ja kuklavalu on samuti püsima jäänud. Praeguseks on igapäevaseks kaaslaseks peavalud kukla piirkonnas ning valulik kael.

Äsja on tehtud ka röntgenuuring kaelalülidest ning lülisambast. Oleksin ääretult tänulik, kui seletaksite mulle lahti selle uuringu tulemused:

UURINGU VASTUS ON JÄRGMINE: "Kaelalordoos on lame, Th4/5 kõrgusel isegi lokaalse küfoosi piiril. C2-3 vahel puuduvad intervertebraal liigesed - tegemist on arengulise plokklüliga. C2/3 lülidevahemik on tavakõrgusega. Kaela prevertebraalne kude on tavalaiuses. Rinnaküfoos on normi piires. Skolioosi pole. Madaldunud lülihea, madalat lülidevahemikku ega lülinihet ei tähelda."

Lugupidamisega ja ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaasasündinult on kahest kaelalülist moodustunud plokklüli seoses lülidevaheliste liigeste mitteväljaarenemisega. Iseenesest see valude põhjus ei ole, paneb ainult suurema koormuse kaelalülidele, mis jäävad plokist mõlemale poole. Seetõttu on võimalik diskikahjustus 4 ja 5 kaelalüli vahel mis võib olla ka valude põhjuseks kaelas. Kas on tehtud uuringuid ka alaseljast?

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika