Närvijuurte kompressioon 13.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 35aastane mees, seljaprobleemid said alguse 1996. aastal diski purunemisel, mille tagajärjel oli ka opp. Peale seda seljaprobleemid sagedased, kuna töötan plaatijana siis on need ka arusaadavad. Praegu on seis selline, kas on vaja minna lõikusele või ei, üks arst ütleb üht, teine arst ütleb teist. Ca kuu aega on vasak jalg valutanud ja jalalaba on suht tuim. MRT uuring näitas järgmist: Lülisamba L-osas lülikehade kõrguse muutust ega lülide nihet ei esine. Lordoos puudub. Kahes alumises diskis veesisalduse ja kõrguse langus. L4/L5 diski tsentraalne vasakule subartikulaarsele ulatuv, vähese kaudaalse migratsiooniga ekstrusioon, mis kompenseerib L5 sin närvijuurt. Duurakoti olulist deformatsiooni ei esine. L5/S1 tasemel diski tsentraalne vasakule subartikulaarsele ulatuv protrusioon ning fassett-liigeste hüpertroofia. Tulemusena S1 närvijuurte ärritus. Neuroforaamenite olulist stenoosi ei esine. Ülejäänud diskid normi piirides. Conus medullarises ja cauda equinas muutusi ei tähelda.
Diagnoos: Degeneratiivsed muutused kahes alumises diskis. L5 sin närvijuure kompressioon, S1 sin närvijuure ärritus, kerge kompressioon võimalik.
Raviks praegu diklofenak 75mg, paratsetamool 500 mg, kodeiin 30 mg, neurontin 300 mg, ravi pikkuseks soovitati vähemalt 2-3 nädalat. Kuna olen võtnud ainult 2 päeva, siis tulemustest vara rääkida.
Murelikus teeb mind vasaku jala tuimus ja lonkamine ja kanna refleksi puudumine.
Edasi ootan, millal saan ükskord kuskile neurokirurgi juurde, eks tema teeb siis otsuse, mis edasi, aga see on kauge tulevik, sest siin riigis on arstiabi kättesaamatu.
Küsiks siis mis Teie arvate, kas see tabletiravi on üldse mõttekas või on ainuõige ikka lõikus närvijuure vabastamiseks? Ja kas praeguses seisus võib tegeleda füsioteraapiaga?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsiooni tuleb kaaluda siis kui esineb kestev piinav valu jalas ja adekvaatne ravi paranemist ei ole toonud.
Operatsioon on vajalik siis kui esineb tuimustunne tuharatel ja reite sisepindadel ja kaasub põiehäire;
kui esineb väljendunud labajala halvatus - ei saa käia kikivarvukil või kandadel selle jalaga.
Tuimus säärel ja labajalal, samuti kannarefleksi kadu on närvijuure kahjustuse tunnuseks, paranemine on tihti iseeneslik kuid võtab rohkelt aega.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos