Lihaspinge ja valu kaela piirkonnas 11.04.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Austatud doktor K.Otsalt

Olen 37 aastane juhtivtöötaja, alates veebruarist teeb minule valu kael ja selg. Järsemad liigutused ja kergem tuuletõmbus on põhjustanud tugevat pinget ja valu kaela-ja seljalihastes.Tihti on olnud olukord selline, et võimatu on isegi pead pöörata. Süstide, massaazi ja salviga määrimise tulemusena valu leevendub aga päris terveks ei ole eelnimetatud ravivõtted mind teinud.

Lugupidamisega Aivar

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid kusimuse eest!

Teie poolt esitatud kirjelduse alusel diagnoosiksin muofastsiaalseid (lihaspingest tingitud) valusid.

Teie raviskeemi oskaksin juurde soovitada ravikehakultuuri ( p?hir?huga l?dvestavatele harjutustele ) ja perifeerse lihaslöögastava toimega suukaudsed tabletid.

Kuna olete juhtivtöötaja, siis peaksite hindama kriitiliselt situatsiooni, milles viibite ning otsustama, kas pole tegemist psuuhilise ulepingega, mis väljendub kehalistes vaevustes. Sellise puhul on palju abi tööreziimi muutmisest ning vajadusel meeleolu korrigeermisest antidepressandiga.

Lugupidamisega,