Jupp närvi jalast ära lõigatud. 02.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minul on mure isa pärast, kellel 6.veebruar lõigati jalal veenilaiendeid ja selle käigus isa ei saanud varbaid enam liigutada. Nüüd, 28. veebruar toimus uus operatsioon, et teada, saada, mis põhjustab varvaste mitte liikumise ning tuli välja, et puudu on 8 cm närvi. Hetkel on isa haiglast koju lastud ja paari nädala pärast uus opp ja siis minnakse kõõluseid opereerima juba.
Algselt räägiti, et võimalik teiselt jalalt jupp vähem tähtsat näri ära võtta ja asendada see kohale, kus närv üldse puudub.
Minu soov oleks teada saada, kas tõesti ei anna minu isa jalaga midagi teha, et see jälle normaalne oleks ja isa varbaid liigutada saaks? Kas tõesti peab minema isa kõõluste kallale ja minu isa jääb lonkama? Minu isa saab alles 55 aastat vanaks ja mina selle diagnoosiga ei lepi. Miks ei pakuta välja närvi siirdamist? Kas närv ise kasvab? Üks arst ütleb, et kasvab ja teine ütleb jälle, et ei kasva. Neurokiruri juurde isale aega ei pandud, kuna öeldi, et siin ei anna enam midagi teha..
Kahjuks on liiga palju lahtiseid otsi ja mina sooviksin asjas selgusele saada ennem, kui isa uuele operatsioonile läheb ja tema jalg täiesti ära rikutase.

Tagasisidet väga ootama jäädes!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Täpse vastuse saamiseks peate siiski minema isaga neurokirurgi vastuvõtule. Saatekirja saab anda ka perearst.

Dr. Ain Pajos