Valud jäsemetes 11.02.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane mees. Umbes 3 kuud tagasi algasid kerged valud jäsemetes. Valu esines vasaku jala reie tagaosas mis kiirgus allapoole. Istumisel ka istmikul. Kui valu kaob jalast, siis esinab ta kord ühes käes ja siis teises. Kõik need valud esinevad passivsel tegevusel (v.a.magamisel). Füüsilisel tegevusel mingeid valusid pole. Nüüd on 2 nädalat valu ka ühe käe õlas. See esineb vaid käe teatud asendis liigutamisel. Raskusi saan tõsta, öösel midagi ei valuta, seljas mingeid valusid pole. Istuvat tööd ei tee.Spordiga pole liialdanud. Kuna igapäevast elu pole need kerged valud veel õnneks seganud, siis pole veel arsi juurde pöördunud. Kas on põhjust`?.....või on lootust, et sümptomid kaovad iseeneslikult `? tänud !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enamusele närvi ja liigesevaludele on iseloomulik et nad mõne nädalaga mööduvad. Soovitan jätkuvat võimlemist ja regulaarset sporti. Ägeda valu korral peaks siiski külastama perearsti.

Dr. Ain Pajos