Kas valu taastusb endisel moel - väljavõte epikriisist? 02.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 58 aastane naine ja üsna pikalt pärast 2017 aastat pärast kaelaoperatsiooni vaevlenud kuklavaludega. Viimased 3 aastat elasin sisuliselt geroloogide ja valuraviga veel praegugi. Nüüd poolteist kuud tagasi tehti mulle lahtine neurotoomia paremale kuklanärvile.
Väljavõte epikriisist : Epineurolysis et neurotomai n occipitalis et neurolysis nervi plex brachialis superior sin. Üldnarkoosi spatsient kõhuli asendis. Looklev nahalõige kuklas keskjoonest 2 cm vasakult lainjalt üle kuklavoldi kuni c 3 lülikeha porjektsioonini. Nahaalused koed läbistatud teravalt prepareerides. kuklaluu pealt lihasfastsia alusi isoleeritud n. occpitalis mis vabastatud ja prepareeritud lahti tihketest epineuralasetest liidetest. Närvi sees on täheldatavad ka neuroomi paksendid. närv hargneb kulgeb eri kõrguselt kuklalihaste vahelt kraniaalsele kahe haruna. proksimaaslemal kale alihaste vahel saadab närvi arter mis isoleeritud ja koaguleeritud. sügavamal hakkab närvist järjest tulema erineva paksuseid harusid nii medialasele kui ka lateraalsele õlavöötmesse - närvi harud suretatud 90 protsendilise piirtusega. ükshaaval ja läbi lõigatud ning närviköndid koaguleeritud. sügavamal närv on neuroomilaadselt paksenenud ja tihkenenud - närv isoleeritud kuni lülisamba tagapinnai - seal alkoholiseeritud mitmes etapis,läbi kõrvetatud ja läbi lõigatud. närv oma harudega saadetud ka histoloogiliseks analüüsiks.

Hetke seis on natuke selline imelik kuna, opereeritud kuklapool on hakanud uuesti eriti öösiti andma pulseerivat valu. Päeval selliseid ägedaid pikselöögi taolisi sähvatusi.
Kas närvimälu on taastumas või pooletist kuud on liigalühike aeg, et oodata tulemust?
Olen väga tänulik vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Küsimus tuleks esitada opereerinud neurokirurgile. Mis põhjusel otsustati operatsiooni kasuks. Milline oli eelnev haiguskulg, kas oli eelnevaid vigastusi, teostati blokaade? Vajalik on ka neuroloogiline lõbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika