CT angiograafia 29.07.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Juunis tekkis öösel parema kehapoole tuimus ja lühiajaline kõnetakitus. Kiirabi mõõtis vereõhuks 200 ning viis haiglasse. Tehti uuringud. UH-d paremal aCi 40% ja vasakul 24 % stenoosi. Vereõhk on kõrge juba pikka aega, kasutan cardace fortet ja monoprili. Nüüd käisin veresoontekirurgi vastutvõtul, kes arvas, et oleks näidustatud täpsustava uuringuna CT angiograafia pea- ja kaelaarertitest. Kas see uuring on hädavajalik, lugesin, et tüsistusi võib olla raskeid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Veresoonte ahenemine ei ole väga väljendunud ja ilmselt ei olnud vereringehäire põhjuseks. Tuleks üritada paremini kontrollida vererõhku ja jätkata aspiriini tarvitamist.