MRT vastuse kommentaari palun 02.02.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun võimalusel kommentaari uuringule:
TEOSTATUD UURINGUD IRM1001 x 1 MRT peaajust KIRJELDUS Ajuvatsakeste suurus, kuju ja asetus ning kortikaalvagude ja ekstratserebraalsete liikvoriruumide konfiguratsioon normist ei erine. Ajukoes frontaal- ja parietaalsagarates on täheldatavad üksikud väikesed mikroangiopaatilist tüüpi gliootilised lesioonid - Fazekas 1, kuid üle ealise normi. Ägedaid või subakuutseid infarkte või hemorraagilisi koldeid nähtavale ei tule. Intrakraniaalset ekspansiivset protsessi ei esine. Willise ringi arteritel malformatsioone ei sedasta. ARVAMUS/SOOVITUSED Peaaju väikeste veresoonte kahjustuse tunnused VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 79252 x 1 Ühe mähisega uuring (6-7 tööd) tugeva väljaga MRT-l 79274 x 1 Magnet-angiograafia ühest piirkonnast tugeva väljaga MRT-l

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Leid ei ole põhjuseks peavaludele - pigem viitab see võimalikele südamerütmihäiretele mille korral on võimalikud väikesed embolikahjustused või migreenile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika