Kavernoom vasakul pool ajus ja lendamise keeld 01.05.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul avastati kuskil 6 aastat tagasi vasakul pool ajus kavernoomiks sobilik moodustis ning mulle öeldi, et ma ei tohi end pingutada, kuna ajus rõhu muutudes see võib lõhkeda. Seejuures keelati mul ka lendamine ära, kuna lennukis rõhud muutuvad ning see võib samuti põhjustada kavernoomi lõhkemist.
Kuna olen aga käinud erinevate arstide juures ning olen saanud ka vastuseks, et mis jutt see on, ei ole mingit põhjus mitte lennata, siis saate ehk isegi aru minu tunnetest seoses selle teadmatusega, mis siis lõpuks õige on.
Sooviksingi teada teie seisukohta mu kavernoomi ning lendamise keelu vahel. Lisan ka oma isikukoodi, ehk saate mu haigusloole ligi ning näete vajadusel pildipangast neid MRT pilte:

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pooltel juhtudel kavernoom ei anna ennast tunda ja inimene elab rahulikultb pika elu. Millal ja kas tekivad tüsistused ei oska keegi täpselt öelda. Soovitan elada suuremate piiranguteta oma elu vältides vaid ülemääraseid pingutusi nagu tipp - ja ekstreemsport.

Dr. Ain Pajos