Paremas jalas närvivalu 09.10.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kuskil 2.5 kk tagasi hakkas mul kergelt pakitsema paremal pool alakohusning väikene valu alaseljas. Aja möödudes alaselja valu siirdus paremasse jalga, köhuvalu kadus. Tunne sääremarjas oli selline lihases nörkus, astutes nagu poleks jalga all. Lisaks sääremarjale tunnen ebameeldivat valu vahel ka paremal puusal, alaseljas
Kohe kui seisan paigal vöi istun tuleb tugevam valu sääremarja. Liikudes vahel tundub valu päkka all, mönikord nagu oleks suur varvas tundetu( katsudes tunnen). Valu k6huli olles sääremarjas on( 1-10) on nr 3, seistes sääres nr 7, istudes sääres nr 6, liikudes sääres nr 4-5
Magada saan siis hästi, kui öige asendi leian. Hommikul ärkan on suhteliselt ok.
Minu perearsti diagnoos oli soomes ishias. Saatsis mind fysiöteraapiasse. Fysiöterapeut arvas et lylivaheliste ketaste pehmes kudes rebend ja välja sopistumine ning see pressib närvikanalile. Kuna mul halvad seljalihased ja need ei toeta piisavalt selga läheb paranemisega aega.
Fysiöterapeut mobiliseerib ja masseeribia iga kord. Oleme proovinud teippe ja öpetused kodus vöimiseks. Fysiös käinud iga nädal korra kuu aega. Kaebused pole muutunud halvemaks vaid pysinud samasugusena. Kas muretsemiseks on pöhjust? Mida peaksin tegema? Lisauuringuid? Närvivalu hakkab elurutiini segama. Pingutuse korral valud tugevad. Sooviksime lähitulevikus lapsi, aga hirm selle valu suurenemise eest tohutult suur.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas tõesti uuringuid tehtud ei ole? Alustuseks piisab rö . ülesvõtetest nimmelülidest, vajalik on ka neuroloogi läbivaatus. Soovitan füsioteraapias vältida kõiki asendeid ja liigutusi mis põhjustavad valu jalas, kuna see võib haigust pikendada.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos