Pearingluse tõttu tehtud vereanalüüsides ferritiini ja kasvajamarkeri tõus 17.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Ma ei tea, kuhu enam pöörduda, seetõttu kirjutan Teile lootuses, et äkki mõni arst on nõus lugema minu jutu läbi.
Olen 33aastane naine ja elan Tallinnas, siit arstidelt ma enam abi ei saa ja kõik arstid on nõutud. Rasedusi pole olnud, aborte ka mitte, suguhaigusi ka mitte.
Jaanuaris 2012 tehti mulle minu perearsti juures ära vereproovid, millest oli näha, et ferritiin on lubatust kõrgem indeksiga 154.
Vereproovid tehti seetõttu, et mul oli 2011 talvel nii suur pearinglus, et kukkusin kokku ja siis viidi mind EMO-sse. Seal tehti kõikvõimalikud proovid ja kõik oli korras. Neuroloog, kes kohale kutsuti arvas, et mul on Vertigo. Kuid käisin ka kõrvaarsti juures, kes ütles, et mu kõrvadega ja kõige sellega on kõik korras.
Minu perearst oli nõutu ja ütles, et see on temal esimest korda, kus noorel naisel on nii kõrge Ferritiin ja ta määras mulle kõiksgugu uuringud.
Tehti kõikidest siseorganitest (maks,kopsud,neerud,pankreas jne..) ultraheli ehk sonograafia. Kõik oli korras. Mul pole HIV ega hepatiite.
Seejärel saatis ta mind hematoloogi juurde, kes tegi kõik võimalikud analüüsid, mis olemas on ja tänase seisuga sain analüüside vastused ja kõik analüüsi vastused olid korras, va. Ferritiin, mis nüüdseks on tõusnud 156 ja Kasvajamarker S100, mis on 0,123. Seega hematoloog kahtlustas melanoomi. Käisin ka täna (17.05.2012) Naha Onkoloogi Dr. Marianne Niine juures, kes tegi kogu keha skriiningu ja ütles, et kõik on parimas korras.
Mul on lisaks veel HPV 16 viirus ja iga 6 kuu tagant pean tegema PAP testi, kuid siiamaani on sellega kõik korras.
Lisaks veel 4,8x4,9 cm emakaväline müoom, mis on ka täitsa korras.
Veel on fibrotsüstilised rinnad, iga 6 kuu tagant käin rindade sonograafias ja siimaani ka kõik korras. Muutusteta.
Et rohkem mul haiguseid pole, kuid siiamaani on Tallinna arstidel mõistatus, miks Ferritiin nii kõrge on ning miks Kasvajamarker S100 kõrge on, kui melanoome pole.
Olen viimasel ajal juba nii lootusetus seisus ja õnnetu, kuna ei leita põhjust.
Seega otsustasin pöörduda kõige targemate arstide poole, et äkki keegi on nõus lugema minu kirja läbi ja on nõus, et ma saadaks emailiga lihtsalt oma vere analüüside vastused ja äkki keegi on nõus kasvõi midagigi ütlema, mistõttu Ferritiin võib kõrge olla ja miks Kasvajamarker S100 on kõrge.
Muud ma ei soovi, ma palun Teid, aidake mind.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teil tuleb nõuannet küsida ikkagi hematoloogilt.

Dr. Ain Pajos