Erinevad valud, nõrkus 28.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 18 aastane tütarlaps. Muret teeb juba pea pool aastat kestev metsik väsimus, tihti ka minestamise tunne. Suvel tehti südame ja maksa uuring, öeldi et on rütmihäired ja maksa näitajadki suuremad kui võiksid olla. Ravi siiski ei määratud. Viimasel ajal on asi nii hulluks läinud, et ma ei suuda isegi ületee poes käia. Lisandunud on tugev kaelavalu (tunne on nagu kael oleks paistes, mille tõttu ka raskem hingata). Erinevaid kõhuvalusid esineb ka, küll valutab magu, siis aga alakõht nabast vasakul. Perearsti juures ma käisin, ta avastas vereprooviga mingisuguse klamüüdia perekonda kuuluva haiguse, mis tekitab omakorda hingamisteede põletikku. Sain 7 päevase ravikuuri aga paremaks ei ole mul küll läinud. Ravist on möödas juba mitu nädalat. Kuna mul on nii erinevad kaebused siis ei oska ma ise enam midagi nendega peale hakata. Ehk oskate soovitada, kuhu ja millise kaebusega ma esimesena pöörduma peaksin?

Lisan, et 4 aastat olen vahelduva eduga buliimik olnud. Nüüd viimased kaks kuud tänu metsikule nõrkusele olen sellest üle saanud ja söön korralikult, täiskõhuga on küll erinevaid hädasid, mis kõhus tunda annavad, kuid toit püsib siiski sees. Veel märgin ära, viimasel aastal lisandus buliimiale ka suur alkoholi tarbimine. Tänu sellele, sai tehtud ka see maksauuring. Ning veel diagnoositi mulle paar aastat tagasi paanikahood, mis küll väljendusid hoopis erinevalt võrreldes praeguste kaebustega, siis oli rohkem surmahirm, tasakaaluhäired, värinad peas jms.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks veelkord minna perearsti jutule. Kui vereanalüüsides muutusi ei ole, ja ka EKG on normis, on õigem pöörduda psühhiaatri juurde. Võimalik on krooniline depressioon, ärevushäire ja sellega seoses hulgikaebused.

Dr. Ain Pajos