Tinnitustõbi ja tugevad pearingluse hood 04.11.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tinnituse ja kuulmislanguse leevenduseks sain KNK kliinikust kuulmisaparaadi, kuid lisaks käivad peal tugevad pearingluse hood, mis kestavad umbes tunni. Tinnituse puhul öeldakse, et ravi pole, kuid seda pearinglust, mis tuleb ettearvamatul ajal ja teeb töövõimetuks ehk annab ära hoida? Kas nõelravil võiks olla mingi mõju?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Mööduva pearingluse põhjuseks, eriti kui see tekib voodist tõusmisel, voodisse heitmisel või voodis ühelt küljelt teisele pööramisel on häire sisekõrvas asuvas tasakaaluorganis kus nn. kõrvaliiv takistab vedeliku liigumist organis seoses pea asendi muutmisega. Püüe hästi ettevaatlikult tõusta ja liikuda pikendab häire püsimist. kasuks tulevad istudes pea pööramise harjutused, samuti järsk peapöördega pikali heitmine või püsti tõusmine. Asja täpsustab visiit probleemi tundva neuroloogi vastuvõtule, nõelravi toime kohta uuringuid tehtud ei ole.

Dr. Ain Pajos
NEURODIAGNOSTIKA