Kõikuv rõhutunne peas ja kõrvas 10.03.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selles, nimelt paar kuud tagasi hakkas kõrv kumisema (nagu koti sees) ja korra tuli autos peale pearinglus. Vereproovid tehtud, kompuuter tehtud, kõrvaarst ütles, et ei ole siekõrv, sest audio korras. Ometigi tarbitud karp Betaserci ja viimasel kuul on hakanud mingid lained peas käima. Tuleb kõrva rõhust tingitud peenem heli ja pea läheb kergeks (nagu tekiks pearinglus, aga ei teki) ja seda tunnet on päevas väga mitu korda...lainetab kogu aeg, vaatamata kas oled püsti või istud...pikali on seda nagu kergem taluda. Ja suurem hoog on korra päevas või harvem (siis kõrvas justkui rõhk tõuseb pähe, läheb koti sisse ja pearinglus tuleb korraks), pärast tasapisi taandub. Seda tunnet on raske sõnadesse panna, aga kardan juba autoga sõita, sest korra on roolis ka peale tulnud ja suur hirm tuleb peale, et äkki see ringlus ei lõpegi...Mida edasi teha?
Lugupidamisega,
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Meniere`i sündroomi koral esineb survet ja kohinat kõrvas, aga kindlasti ka kuulmislangus. Kui on nii, tuleks veelkord teha uuringud kõrvaarstil. Kui kuulmislangust sama kõrvaga ei esine, on võimalik ärevushäire - neuroloog.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos