Peahädad + ärevus/paanika? 101 häda. 11.04.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Üritan lühidalt ja täpselt kirjutada.
5-6a tagasi pandi mulle diagnoosiks ärevus/paanika häired, kuna mul tekkisid südamerütmi häired. Olen ka kiirabi kutsunud endale torgete pärast rinnus [tehti süst].
Suunati Tartu südameuuringutele/vereproovid. Korras v.a see, et lisajuhtetee südames, aga too mind ei sega.
Peale seda saadeti psühholoogi juurde jms. Sain AD'd, mida sööma ei hakanud. Kuna ei poolda rohtusid.
Vast kõik süvenes, kuna istun päevad läbi arvutis jms. Trennis ka ei käi.
Erilisi paanikahoogusid vms pole olnud nende aastate jooksul. 1 kord vast.

Vereproovid tehtud, kilpnääre jms korras. V.a hemoglobiin 171. (ref 136-163 vms).
Kuid tänaseks olen seal maal, et peas on hakanud ''surumistunded''. Vahel on, vahel pole.
Siis tugevad valupisted ÜLE KOGU PEA. Pea ei valuta, kuid on paks/valus natukene hommikuti.

Ja 2. suur mure on kõrva 'kumisemised' (hood, kestavad paar sekundit). Kõrvade tinnitus on mul terve elu olnud, nendega harjunud, kuid kumisemised on hiljuti tulnud ja hood on tihedamaks läinud. Vererõhk on normaalne. Kuid pidavat kõikuma ka uuringute järgi, kuid see pole kunagi mul kumisemist tekitanud.

3. mure: Paremal pool kaelal/kõrvas kuulen vahel südametukseid, kui tõusen istumisasendist püsti [kui eriti väsinud olen, see mul kestnud umbes 2a] - see on harva.

4. mure: Silmade ees virvendab. Kui jälgin 1 punkti kaua, siis hakkab virvendama. ''Ajus selline nõrkushoog'' + pea võbeleb kogu aeg otsas + lihastõmblused jms.

5. mure: Viimased 3-4 kuud on olnud kahtlane paks nohu(röga ka mul kogu aeg olnud, suitsetamisest, ma arvan).
Mul vahel on nuusates tatt verine, hommikuti just, tibake. Nina tundub olevat suht umbes... samas nuusates midagi ei tule.
6. mure: Tunnen pidevalt tolmuhaisu vms ninas. (eriti viimasel ajal). Väga kahtlane on see + nina nagu õhetaks aeg-ajalt. Aga just see tolmuhais ninas [kahtlane lõhn] ajab marru.

7. mure: Samuti viimased 3-4 kuud ka peanahk õrnalt valus katsudes pealaes.

8. mure: 3-4 kuud tagasi hakkas ka ''helitalumatus''. Kuulasin tööl tihti muusikat kõrvaklappides + töö ise ka mürane (aga meil on olemas heli summutavad kõrvaklapid)
Muusikat ma ei suuda kuulda (mõnda heli). Sellise valu lööb kõrva, et jube.

Nebiletti söön ka nüüd, kuna pidin tegelt 1a. tagasi sööma hakkama. Kõrgvererõhu tõbi ''tulekul'' ''tekkimas'' ... ei saanud isegi aru.
3 nädalat tagasi lõi ka paremale poola ajju/kuklasse väga tugeva valu, mis lõi õõtsuma korraks.
Kardan ajuvähki jne. Sundmõtted, ma ei saa nendest eemale. Iga päev loen ja uurin.

Perearst pani torgete+haigete silmade pärast kolmiknärvi põletiku (katsus kõrva alt ja pigistades oli väga valus).
Ma ei usu enda perearsti, ennegi valediagnoosi saanud.
Neuroloogile ta ei saada mind veel, ütles. Ajab oma ärevust taga.

Tõsi, mul on ärevus. Jalgades koguaeg kahtlane võbin... õigemini terves kehas. Elu on väga pingeline pidevalt jne.

Jah, istun väga palju arvutis, tööl seisan ka koha peal.
Jah, kindlasti tulen mingi aeg neuroloogi vastuvõtule, kuid palun seletage mu sümptomites & mis arvate neist.
Väga kardan vähki/surra jne.
Vanus 20, joon kohvi, suitsetan (üritan vähem + ka maha jätta, raske).

Rohud, mis tarbin hetkel: Symbral, Aspirin Cardio, Nebilet 1/4, Carbalex retard 300mg (pool tabletti). Nädal tagasi alustasin tableti tarbimisega.

Tõesti ärevushäiered, kolmiknärv? Nii kaua kestnud? AD'd ei ole mõjunud midagi. Vererõhk on kõikuv pidevalt.

Kõik see tolmuhais ninas, valutorked peas, kõrvad ei talu heli, lähevad ''lukku/kumisevad'' aeg-ajalt. [Kõrvakile on korras, kõrvad puhastatud], südametuksed mandlis/kostuvad kõrvas vms. [Väga raske seletada seda ''mulksumist'']. - See ei saa olla ärevusest aind..

Kindlasti on veel asju mida ma välja ei toonud.
Loodan saada mingitki nõu. Aitäh !

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt aju regulatsioonihäirega. Peaksite pöörduma psühhiaatri vastuvõtule. Abi võib saada vaid antidepressantide tarvitamisest.

Dr. Ain Pajos