Suremistunne kätes-jalgades 23.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba pool aastat olen olnud hädas tuimusetundega jalgades ja vahepeal ka kätes. Vahel harva värisevad käed. Lisaks kerged lihastõmblused üle kogu keha (vahel ka silmaga nähtavad), pearingluse tunne. Hommikuti lihasvalud, mis käies tavaliselt kaovad.

Nii ENMG (käed-jalad) kui MRT (peast) olid mõlemad korras, põhjalikud vereanalüüsid samuti.

Mille arvele need tundmused panna - stress, ärevushäire (olen kimpus vahelduva eduga juba umbes viimased viis aastat, kuigi ravimeid ei võta ja üldiselt suhtun sellesse positiivselt) või oleks mõtet lasta end tohtritel edasi uurida? Kas kuidagi võib süüdi olla ka skolioos, selgroog on alt üsna kõver?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hommikused lihasvalud ja kangused viitavad üldisele liigestepõletikule mille põhjuseid selgitab reumatoloog.
Tuimus ja suremistunded jäsemetes võivad esineda kroonilise ärevuse korral. skolioos tavaliselt ise vaevusi ei põhjusta.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591