"surnud sõrmed" 20.02.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

19.a.noormehel on vasaku käe 3 sõrme justkui "surnud"olekus,täiesti tuimad,jõud sõrmedes puudub,on saanud elektriravi,kuid tulemus on endine,millest on selline asi tekkinud ja kui raske on seda ravida.Mis tähendab diagnoos:radiarlopatha C8>C7 sin.Vastuse eest tänud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui tuimusele eelnes tugev valu kaelas, võib põhjuseks olla kaelalülidevahelise kõhrketta väljasopistusest tingitud käenärvi kahjustus. Radikulopaatia on närvijuure kahjustus.

Dr. Ain Pajos