lihasvalud 03.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 19-aastane naisterahvas, 1-lapse ema. Juba põhikooli-aegu (vanusest umbes 14-15) hakkasid mind vahel vaevama õlgades lihasnõrkus/-valu. Nagu oleks terve pika maa midagi jube rasket õlgadel kandnud. Mäletan, et tunnis niisama rahulikult istudes hakkas vahel üks käsi jubedalt piina tegema, et ei saanud hästi ollagi ega kirjutatud ning süda läks natuke pahaks ning pea läks uimasemaks (aga mitte oluliselt). Nüüd on aga valupiirkond laienenud ning vahel juhtub seda tunnet ka jalgades kuni põlvedeni ja säärteni välja. Eile nt hakkas samamoodi mul rindmikust valutama (täpselt ei oska öelda, kust aga veic laiemalt - kolmnurk ja selle kõrvalt laeimalt ka) ning paralleelselt seljalgi andis tunda. Vb on see lapsega kodus olemisest tingitud aga ka mälu on mu meelest halvemaks jäänud ning õudsalt tihti muutun täiesti "lampi" halvameeleoluliseks ja närviliseks. Kunagi olid mul suured probleemid käte-jalgade külmetamisega - isegi keset kuuma suve olid mul tihtipeale need jääkülmad. Raseduse lõpus (nii 35.ndal nädalal hakkasid mul käte-jalgade surisemised nii, et kõik ööd olid unetud sest seda surinat ja sügelust-kihelust ei suutnud ära sügada... Tänu sellele kutsuti ka rasedus mul natuke varem esile ning haiglas pandi mingit tilgutit. Peale sünnitust sain lahti neist. See tekkis pikali olles. Arstid ei osanud öelda, millest see oli tingitud. Ka oli mul põhikooli-gümnaasiumi aeg vahel sellised välgu moodi sähvakad (valu torked) peas oimu koha juures ja veidi tahapoole. Ka seda on hakanud uuesti esinema aga natuke laialivalgunumalt ja ei tule niiii äkki kui varem aga siiski ÄKKI! Siis on vaja peast kinni hoida ja masseerida sealt sest valu on lihtsalt nii terav. Süda on mul tihti natuke paha ning on olnud väga palju pearinglusega probleeme (püsti tõustes ja vahel ka keset kõndimist). Mõned kuud tagasi olid mul kõrge vererõhuga probleemid, mille kohta esialgu perearst ei osanud midagi öelda. Arvan, et need kõik on omavahel seoses ning sooviksin kuulda teie arvamus, mis see võib olla, millest tingitud ja mida võib põhjustada!

Ette tänades,
Maarja

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt mitme eri probleemiga, milliseid ühendab labiilne närvisüsteem ja võimalik ärevushäire. Vajate asjatundliku neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591