Jalalaba nõrkus ja valud lihastes ning liigestes 07.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure on selline,et viimastel kuusel on tekkinud tugevad lihasvalud jalgades alates säärtest kuni labadeni välja, raske on treppidest käia igasugune füüsiline pingutamine ei ole üldse mõeldav, siis järgmine päev piinlen valudes. labajalgades on surinad, ja ka torkiv põletav tunne, katsudes samuti tunnen lihas valulikkust. Viimastel nädalatel on tekkinud parema jala nõrkus ja ebamugavad valud,raske on juba käia, hommikuti lihased on eriti jäigad. Neuroloogil käidud,vereproovid korras, ENMG uuring ka korras, arst ei osanud midagi enam soovitada ega arvamust avaldada aga olukord läheb aina hullemaks,ortopeed samuti ei osanud midagi öelda, soovitas vaid venitusharjutusi teha,mida ma teha ei saa,sest põrgulikult valus on igasuguse väiksemagi harjutuse peale. Samuti lähevad peale pingutust sääred punaseks ja hakkavad kipitama ja kuumama.Oskate teie äkki öelda,mida edasi teha või mis arstile ma pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tugevad ja kroonilised lihasvalud kaasuvad erinevate haigusseisunditega. Kui ENMG oli korras siis ilmselt põhjuseks ei ole närvikahjustus. Oluline on koostõõ perearstiga- analüüsid põletikunäitajatele, reumaatilistele seisunditele, veremineraalidele, Borrelioosi ja CMG viiruse võimalikkusele. Kas eelnes reis troopikamadesse, haigestumine seejärel, kas esineb ka palavikke? Kui valud koormusega süvenevad - andge jalgadele puhkust mõni nädal, vaj. paracetamol.
Kui esinevad lampjalad, kandke tallatugesid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika