Põletav valu kintsus 20.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Doktor!
Olen 43-a naine ja kirjeldatav probleem tekkis 5 aastat tagasi. Vasaku kintsu väliskülg hakkas "ära surema". Alguses harvemini, aastate kuludes on olukord hullemaks läinud. Ka üks varvas on teistega võrreldes tuimem, kuid valusam. Praeguseks olen jõudnud olukorda, kus peaaegu üldse enam ilma selle valuta ei saa - suriseb, põletab, aga samas on tunne, nagu oleks "tundetu", katsudes on reis külm ja kivikõva.... Viimase paari nädalaga on valu läinud peaaegu talumatuks, ei aita ka pikaliolemine, sest ka öösel on mitu korda see "surnud" tunne reie sees. Õnneks ma tööl ei käi ja olen kodune.
Mis võimalusi on diagoosida, millega tegemist on? Aastate jooksul olen nii perearstile kui ortopeedile sellest hädast rääkinud, kuid ühelegi uuringule pole mind saadetud. Kuid nüüd on olukord muutunud väljakannatamatuks. Kuhu pöörduda? (Maksan kõik oma visiidid ja uuringud ise, kuid erahaiglasse minna ei soovi.)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan ENMG uuringut, millega saab määrata närvikahjustuse asukohta ja ulatust. Uuringule saadab neuroloog.

Dr.Ain Pajos