Iiveldus, pearinglus, tasakaaluhäired 01.10.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34aastane naine. Mainin kohe alguses, et rase ma ei ole. Umbes 2 kuud tagasi hakkasin üsna ootamatult tundma ennast halvasti: tihti iiveldas kergelt, pea käis pidevalt natuke ringi (pigem küll oli selline merehaiguse tunne), aeg-ajalt esines ka kerget nõrkust. Kohati oli ka ebamugavustunne vaatamisel - silmad või pea oli justkui väsinud, samas mingeid nägemishäireid (topeltnägemist vms) ei ole olnud.

Sellised sümpomid saatsid mind pidevalt ligi kaks kuud. Nüüd, umbes nädal aega tagasi tekkisid korraga ka tasakaaluhäired - need kestsid terve päeva. Järgmisel päeval oli pisut parem, praeguseks on tasakaaluprobleemid järele andnud. Viimastel päevadel ei ole olnud imekombel ka pearinglust, küll on aga jälle tugevnenud iiveldus. Söömisest ega mittesöömisest enesetunne ei olene. Täna on päev otsa olnud süda ikka päris paha. Oksendanud siiani ei ole. Peavalusid ei ole ka esinenud.

Selle 2 kuu jooksul olen käinud ka perearstil. Tehti vereproov, mis arsti sõnul oli korras. Tean, et vereproovist kontrolliti Bvitamiini, kilpnääret, kolesterooli ja hemoglobiini, kas veel midagi, seda ei tea. Perearsti soovitusel käisin ka silma- ja kõrvaarsti juures. Silmaarst kontrollis muuhulgas silmapõhja. Kõrvaarst tegi kuulmistesti, samuti kontrolliti kõrvas tasakaaluelundit - lasti survevett kõrva ja tekitati niimoodi pearinglus. Nii silma- kui kõrvaarsti sõnul on kõik korras. Nüüd sain saatekirja neuroloogi juurde. Aga pean tunnistama, et kui algul väga ei muretsenud, siis nüüd olen küll üsna paanikas ja kardan juba lausa ajukasvajat:(

Kas oskate öelda, kui kõrvaarst niimoodi tasakaaluelundit kontollis, kas see välistab viiruse või mõne muu probleemi tasakaaluelundis? Või mis üldse veel võib selliste sümptomite - iiveldus, pearinglus, tasakaaluhäired - tekitajaks olla?

Eile enne uinumist tabas mind korraga seletamatu hirmutunne. Ei ole varem kunagi paanikahäirete all kannatanud, nii et ei tea, kas see ootamatu ärevustunne tekkis praeguseks süvenenud hirmust haiguse ees või viitab seegi juba kasvaja olemasolule peas. Olen tõesti väga mures, lootus heale enesetundele hakkab juba kaduma... Ei ole kunagi varem ennast nii halvasti tundnud.

Vabandust nii pika kirja pärast, aga tahtsin võimalikult täpselt sümptomeid kirjeldada.

Ette tänades,
Eva

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Teie kiri on tõesti üsna detailne! Aitähh nii põhjaliku ülevaate eest!
Tavaliselt põhjustavad sarnaseid sümptomeid, mis Teilgi esinevad,õlavöötme ja kaela piirkonna kõõlus-lihaspinged. Küllap seetõttu Teid ka neuroloogi vastuvõtule saadeti. Kindlasti oleks väga ennatlik Teie poolt mõelda ajukasvajale, mis rikub meeleolu ja võib olla hirmu - ning ärevushoogude põhjustajaks.
Soovitan Teil olla positiivne, käia ära neuroloogi visiidil ning keskenduda mõõdukale puhkusele ja ravikehakultuurile.
Lugupidamisega,
katrin kaarna