Kaelalüli muutus 21.07.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure nimelt selles ,et mul on siin juba mitmes päev selline tunne nagu pea põleks (pea tagant nagu kuumaks) ,kaelal on ka mõned punktid mis on valusad.Sellist assja pole enne olnud ,on vaid selliseid teravaid torkeid olnud parema kõrva taga.Hommikuti ka olemine tiba sant.Olen 26 a,naine kõhna kehaehitusega 161cm 46 kilo,Pea põrutust pole olnud ,kui lapsepõlves olen tihti pead ära löönud ,koer on ka paremalt poolt peast hammustanud ,katsudes on koera hamba jälgi tunda .
Kirjutan nüüd sellele kirjale veel juurde,kiäisin perearstil ,kurtsin oma pea ja kalea valsid,lasi teha kalealülidest rönkeni ja kus selgus ,et kaelalüli on sirge .Norm inimesel on ta tiba ettepoole kumer .Olen väga hirmul ,mis see võib olla.mul on pidev surve kätel olen imelt 5 a.juttu lapsi kätel kandnud no htkel väike 12 kilone ja thab pidevalt süles olla.kas probleem võib ka sellest olla? kukal ka tagant sügeleb?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Tänan küsimuse eest!
Selgituseks tahaksin Teile kohe öelda, et ilmselt saite perearsti jutust natuke valesti aru, sest Teie selgroog kaela osast saab olla röntgenpildi alusel sirge, kui peaks olema füsioloogilise kumerusega. ja viitab selline leid kukla-ja kaelalihaste pingele, mis kinnitub nende vaevustega mida Te ise subjektiivselt tunnete. Abi saab massaazist, võimlemisest, nõelravist. Ravimitest soovitan kaela piirkonda määrida näiteks Olfeen- või Ibuprofeen- või Fastum-geeliga ning suu kaudu tarvitada Ibumetiini ( ibumaxi )400 mg tablette 3 korda päevas viie päeva vältel. Kõik eelpool nimetatud ravimpreparaadid on käsimüügis apteegis ( saab osta ilma retseptita ).
Edu soovides,
katrin kaarna