valud paremas kehapooles 01.09.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Pajos

Olen 53-aastane naine ja tervise üle pole õnneks pidanud kurtma.
Nüüd aga mure selline. 2004.a. lõpus külmal talvepäeval olin sunnitud paari tunni ringis istuma praokil välisukse läheduses. Ruum oli soe ja külma ma ei tundnud. Kolme päeva möödudes tekkisid valud paremas kehapooles: seal, kus lõpevad roided, küljes, seljas, puusa ees- ja tagaosas, reies, käes, õlas. Valud olid rändleva loomuga - kord siin, kord seal ja mitte tugevad. Need kestsid ca 2 nädalat ja kadusid.
2006.a. alguses olin mingi viiruse küüsis. Kõrge palavik püsis mitmeid päevi. Samaks päevaks, kui haiguslehe lõpetasin, oli teatripilet. Istekoht äärmisel istmel saaliukse juures. Tundsin, kuidas uksest imbus sisse külma õhku ja istusin jälle seesama parem külg ukse poole. Kolmandal päeval hakkas taas rändav valu.
Arvasin, et küllap see ise üle läheb, kuid ei. Juhtus ka nii, oli vaja haige isaga iga päev arsti juures käia, kuid varsti ta suri. See on olnud minu jaoks suur löök ning oma tervisele ma ei mõelnudki. Tean, et olen enda suhtes valesti käitunud ning arsti vastuvõtule alles nüüd registreerunud.
Jutt sai pikk ja ega ma teagi, kas õigel aadressil. Millega võiks tegemist olla? Kas võib olla tekkinud pärast viiruse põdemist ja külmetamist mõnele siseorganile mingi viga?

Vastuse eest ette tänades,

murelik tõbine.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist voib olla roietevahelise narvipoletiku agenemisega. Diagnoos selgub labivaatuse kaigus.

Dr. Ain Pajos