Madal vererõhk 04.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgnev: tõusin hommikul järsult voodist ja tundin, et pea käib ringi ja pilt läheb eest. Kuna mul on seda ennegi juhtunud, sest mul madal vererõhk, ei pööranud ma sellele tähelepanu. Aga järsku tundsin, et ma ei saa kontrollida oma keha ning jalad muutusid nõrgaks ning tundsin, et ei suuda enam seista. Järgneva paari sekundi juures hakkasin aeglaselt maha vajuma ja elukaaslane ütles, et mu pea ja õlad hakkasid tõmblema. Ma ise midagi eriti ei mäleta, aga tean, et mingil määral olin teadvuse, sest suutsin kuidagimoodi veel midagi rääkida. Aga keha ei suutnud kontrollida. Minuti pärast või nii läks see üle ja kõik oli jälle korras. Kas see võib olla madalast vererõhust (mis on tavaliselt 86 või nii) ja kas peaksin arsti poole pöörduma. Ma ei saanudki aru, kas mul olid krambid või ma lihtsalt minestasin, aga ehmatus oli igastahes suur, kuna minuga pole seda kunagi juhtunud. Äkki oskate öelda, mis mul oli ja mis sellega ette võtta?

Ette tänades, Riin (20)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Madala vererõhu ja veresoonte toonuse regulatsioonihäirete korral võib esineda järsul tõusmisel minestusi, millega võivad kaasuda mõned tõmblused näos ja jäsemetes. Kui süda on terve, võiksite panna rõhu regulaarsele sportimisele. Kui sarnased hood korduvad, tuleks siiski teha ka EEG uuring (suunab perearst või neuroloog).

Dr. Ain Pajos