Pearinglused, -valud, tuimsus ja minestus 23.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Olen 18 a. neiu ja painab selline mure, et esineb selline tuimsus, et kõik kõed ja sõrmed,suu,nina ja isegi kell on tuim nii et rääkidagi ei saa.
3 juhust on olnud üks neist suvel reisilt tulles,mille järel pöördusin kiirabisse ja öeldi et kõrge vererõhk ja erutus/Ärritus.....kaks viimast korda on juhtunud bussis,selge et püsti seistes läheb süda pahaks aga just nüüd viimane kord oli jube mingi paar päeva tagasi, istusin bussis ja äkki teise busii ümber istudes tunnetan et parem käsi on tuim ja silmanägemine hägustub,siiski sõitsin edasi kooli poole ning kooli jõudes oli asi täitsa hull,proovisin mitte paanikasse sattuda aga jube olukord on kui nii juhtub. Kooli kutsusin omale auto järgi ja läksime keskhaiglasse,seal võeti vereproov mis oli korras,olin just selle ka perearstil tegemas käinud,anti ka mingit mõrudat juua,siis öeldi et vereröhk jälle madal ja soovitati psühhiaatri poole pöörduda,et äkki närvidest vms, kuid ei ole nagu närviline inimnene ja siis lubati koju,kuid mis teha kui uuesti peaks see korduma, ei öeldud....
nüüd olin 1 päeva kodus kuid läksin kooli tagasi peavalud ja väike tuimsus on kes paremas olnud veel,see oli 3 päeva tagasi see kui haiglas käisin, ja tavaliselt mul pea ei valuta kuid nüüd valutab meelekohtadest ning kui selline tuimsus on olnud siis hakkab samuti kohutav peavalu....
huvitav siis miks ja mida peaks tegema,kelle poole pöörduma ?
Ettetänades Kati =)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemist migreeniga, mis on pärilik eelsoodumus peavaludele. Võivad eelneda nägemishäired ja halvatused. Ravi on olemas

Dr Ain Pajos