Selgroo disk 15.06.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Ühe ammuse sporditrauma tulemusel, läks mul selgrool üks disk paigast ära. see juhtus 1994, kui olin 17. Peale seda selg antud kohas valutas tihtipeale päris tõsiselt. Diagnoos tol ajal haiglas pandi, et disk on paigast ära, aga operatsioonile ma tookord minna ei tahtnud (sest sain just samal ajal ülikooli sisse jms. põhjustel, polnud aega sellega tegeleda).

Käesoleva (2005) aasta alguses spordiarsti juures nn. manuaalteraapia abil lükati see disk paika tagasi. Umbes pool aastat pole, enam mitte mingit valu olnud seljaga. Samuti on selja painduvus läinud paremaks. Kõik OK.

Kuid nüüd viimase paari nädalaga on selg uuesti valutama hakanud. Tõsi, palju vähem kui varem, kuid ikkagi valu on valu ja sellest tuleb lahti saada. Näiteks tänagi kui tulin jõusaalist koju, siis käisid päris teravad valud läbi selja. Tahaks teha mingi tõsisema uuringu oma seljale, et teada saada mis seal sees täpselt toimub, kas disk on terve, kas teda übritsevad närvid poleks viga saanud või kuskile vahele jäänud jne. jne. See asi peaks kuuluma neuroloogia valdkonda, sellepärast küsin seda Teie käest. Milliseid uuringuid tasuks teha antud juhul seljale? Kus neid saaks Eestis kõige kvaliteetsemalt teha? Millisel viisil oleks võimalik sellist asja ravida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui on tegemist lülidevahelise diski kahjustusega, on väga iseloomulikud aeg ajalt korduvad seljavalud sageli kiirgumisega ühte tuharasse ja jalga. Parim diagnoosimeetod oleks MRT uuring lülisamba nimmeosast. Ravist saab rääkida peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos