Selgrooga probleem 28.09.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, doktor!

Olen 29-aastane naine. Minu mureks on juba 2-aastased valud selgroos. Ka varem oli ebameeldiv tunne antud piirkonnas, kuid ei tekitanud nii suurt häda. Paar aastat tagasi juhtus niimodi, et päeva keskel tekkis terav valu selgroo ülemises osas. See koht oli ka tunduvalt sooejm, ka tundis väike kõverdus. Valu ei möödunud ka 2 päeva jooksul. Ei saanud midagi teha, magada ka saaksin ainult kõva põranda peal. Tasapidi valu muutus vähem märgatavaks aja ja valuvaigistavate ravimite abil. Nüüd valu tuleb tagasi, kui koormus tööl on tavalisest suurem, kui olen kaua jalgadel, kingad on kontsadega jne. Käisin perearsti juures, tema saatis mind närviarstijuurde, kes ütles, et mul on selgrookõverdus. Samas mõnikord valu on nii tugev, et mul tekkib tunne, nagu selgroo disk oleks paigast ära. Seda kohta, mis valutab, ei ole võimalik isegi puudutada. Äkki saaksite midagi mulle soovitada? Ette tänades, Olga

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selgrookõverus ei tähenda veel püsivat valu. Peale valuvaigistite ilma põhjust teadmata soovitusi siiski teha ei saa. Tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos