Pea kumiseb 18.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 38.a. naine, juba pikemat aega kimpus probleemiga, et aeg-ajalt peas nagu kumiseks ja vilistaks. See häirib vastikult. Pea ei valuta, aga oleks nagu kerge joobe tunne. Otseselt tasakaal ka ei kao. Töö on rahulik, kodus on kõik korras, ei oska seda millegiga seostada. Kas võib olla probleem kaela- ja õlalihastes. Kuidas seda kontrollida.

Suur tänu ette !

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!

Sellised vaevused, nagu Te kirjeldate, võivad küllaltki sageli olla tingitud kaela- ja õlalihaste pingest. Viimane omakorda võib olla tingitud sundasendist töö juures, vahel ka külmetusest jne. Kontrollida saab seda oma perearsti juures. Kui endal aga on viitsimist ja tahtmist, võib enne arsti juurde pöördumist proovida teha kealalihaste venitusharjutusi, mille kirjeldusi leiate mitmetest naiste- ja/või terviseajakirjadest.