Aeroobika 17.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Jäin kohe vahetult pärast ülikooli lapsega 2,5 aastaks koju, erialalt turundus.
Tööle saada ja veel oma erialale olles veetnud kodus 2,5 aastat raske.
Tööle tahtsin siisi lõpuks väga minna ja kukkus välja nii et sai huvitava kuid mitte minu erialase töö, pinget palju ja loomulikult kaasnes sellega ka ports ebakindlust, mis pole möödas tänaseni.

Kodus olles meeldis mulle väga käia aeroobikas ikka 2-3x nädalalas päevasel ajal

Ka nüüd olen püüdnud õhtul 66-7 trenni minna aga probleem millest üle ega ümber ei saa on trennipäeva unetus.
Eile testisin päeval kella 12 trenni ja jälle kordub sama taas, kuigi oli tõeesti kerge trenn.

Ise tunnen õhtul et lihased on pingul. Sääremarjas lausa selline rusikatükk mis jaotab valu jalatalla alla ja reie tagant üles välja.

Tundub et trenn lihtsalt ei sobi mulle, tänu korduvatele unetushoogudele just trennipäeval, aga see samal ajal jälle nii meeldib, aitab vormis hoida,
sest kui trennis ei läi kasvavad kintsud puusad ümaravormiliseks, mis veel vähem meeldivam on.

Küsingi kas on olemas spordiarste kes tervislikku seisundit kontrollivad, näiteks lihaspinget., või oskate muud abivõtet soovitada.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Teie kirjast tundub, et Teie elus on hetkel küllaltki pingeline ja mõnes mõttes ka stressirohke periood. Seetõttu on trennis käimine tavaliselt kasulik. Võimalik, et Teie puhul tekitab trenn kui lisakohustus täiendavat stressi või on see treening Teie jaoks liiga suure koormusega. Lisaks võin soovitada, et peale iga treeningut teeksite lihastele venitusharjutusi ja seejärel lõdvestaksite lihaseid korralikult. Tasub mõelda ka sellele, et vähendate veidi oma koormust või proovite mõnda muud treeningut, nt vesiaeroobikat. Kasulikke nõuandeid saab kindlasti ka spordiklubides töötavatelt treeneritelt, kes oskavad soovitada ka sobilikumaid harjutusi. Teie kirja alusel ei saa küll arvata, et tegemist võiks olla mingi haigusliku probleemiga.