Arteri blokeerumine kaelalüli C6-C7 vahel 18.01.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin Teie juures ülevaatusel 23 aprillil 2015, sest kurtsin parema kuklanärvi ärritust. Ülevaatuse käigus järeldasime, et tegu on ilmselt kaelalihaste pingest tingitud probleemiga. Nüüd, 8 jaanuaril mul tehti minu enda soovil kaelaröntgen, pilt on minu käes. Leiti osteokondroos, kuigi luuline spinaalkanal oli korras, stenoose seal ei leidunud, lülid ühel joonel, osteofüüdid marginaalsed. Aga C6-C7 kaelalülide disk on kulunud 20-30% paksuseks, võrreldes oma esialgse normpaksusega, teised diskid on paksemad. Kuna vertebraal arterid sisenevad just C6-C7 vahelt (kas on mul õigus?) ja kuna just see ketas on kõige kulunum, siis ma oletan, et lülide servad pigistavad parempoolset lülisamba arterit ning takistavad aju parempoolse tagaosa verevarustust ja sellest ka regulaarne kuklavalu. Valu aktiveerub just istuva töö puhul. Kui valu ei ole, siis on parem kuklapool lihtsalt natuke tuimem, kui vasak. Mul on ka suurenenud vedelikutarbimise vajadus mis ilmselt suureneb kukla (aju) verevarustuse probleemi puhul. Oletan, et verevarustuse häirel võib olla ka otsene seos parempoolse põskkoopa põletiku kordumisega. Otseselt peapööritust pole veel tundnud. Pead liigutades otsest valu ega "elektrit" kusagil ei tunne. Võibolla sisenevad C6-C7 vahelt koos arteritega ka käte ja muud närvid, mida lüliservad samuti pigistavad? Paar päeva tagasi, öösel vasaku külje peal, kael kõveras magades jäid parema käe sõrmed tuimaks, asendit muutes tuimus kadus. Teen pidevalt harjutusi. Kas seda arterite pitsitust C6-C7 vahel ka opereeritakse või on füsioteraapia ainus võimalus? Hakkasin spetsiaalselt harjutusi tegema alles 2016 aasta algusest, varem polnud ma kaela probleemist üldse teadlik. Võtan Glükosamiini, D vitamiini ja kaltsiumi. Harjutused teevad asja natuke paremaks, aga milline on prognoos?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaeladiski probleemid artereid ei ohusta. Vereringehäired ei põhjusta ka valu peas. Sõrmede suremine magades on tingitud tavaliselt aga närvikompressioonist randmeliigese piirkonnas seoses labakäe väärasendiga magades.
Kui kaelaprobleemid püsivad, soovitan tulla vastuvõtule.
Dr. Ain Pajos