Palun tõlget radioloogilisele uuringule 17.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördusin perearstile murega, et vasaku käe sõrmed (kolm sõrme)surisevad ja vasak külg (kael, õlg) ka väga pinges.

Sain röntgenisse ja nüüd palun mulle vastus nn. eesti keelde tõlkida.

Vastus röntgeni kohta:
Teostatud uuring: Rö ü/v lülisamba kaelaosast 2-s suunas – AP ja külgsuunas seistes.
Kood: 7907x1

Kirjeldus: Füsioloogiline kaelalordoos puudub, tekkinud lokaalne küfoos C ¤ - C6 kõrgusel.
C5 lülikeha eest veidi madalam, ülejäänud lülikehad norm. kõrgusega. Esineb C5 posterolistees
(2 mm) C6 suhtes.
C4- C6 lülikehadelt eesmised osteofüüdid. C4/5 lülivahemikus diskopaatia tunnused:
lülikehade lõpp-plaadid veidi ebatasased, subkondraalse skleroosiga.
C 4/5 - C5/6 lülivahemikud ahenenud.
Fassettliigestes ja unkovertebraalliigstes vähesed artrootilised muutused.

Mis seis on ja mida oma igapäeva elus muutma peaksin? Võimlema?Mul on istuv töö, aga samas ujumas olen käinud aastaid ja kõnnin ka palju.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Esineb kerge 5 kaelalüli nihe tahapoole 6 kaelalüli suhtes, Lisaks diskide kahjustuse tunnused 4ja 5 ja ka 5 ja 6 kaelalülide vahel, lisaks muid kaelalülide ealise degeneratsiooni (osteokondroos) tunnuseid. Toodud muutused võivad olla mitmete kaela ja ka käe vaevuste põhjuseks, võivad aga esineda ka ilma olulisi vaevusi põhjustamata. Oluline asja selgitamisel on neuroloogiline läbivaatus. Võimlemisharjutuste tegemine kaelale kui see ei põhjusta valu ja suremist käes ja ka krooli ujumine tuleb kasuks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika