Tundetu jalg 13.10.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen aasta aega tagasi sünnitanud, 31 aastane naine. Minu probleemid algasid
4 kuud peale sünnitust. Käisin lennureisil, ning nädal hiljem pöördusin täielikult tuima, vasaku näopoole tõttu EMOsse. Diagnoosiks pandi Belli halvatus. Uuringuid mulle ei tehtud, ei kohtunud ka neuroloogiga. Kuna toitsin/toidan siiani last rinnaga, siis oli hormoonravi välistatud ning sain kaasa paberi, kus kirjas taastusraviks vajalikud harjutused. Harjutustest oli palju kasu ning juba paari nädala pärast oli olukord normaalne.
Siiski pöördusin ka perearsti juurde, et saada vajalik saatekiri neuroloogi vastuvõtule pöördumiseks. Perearsti juures võeti ka vereanalüüs, et välistada borrelioos.
Nüüd on minu mure põhjuseks, et parem jalg on tihti nö tundetu. On ka selline tunne, et ajust ei jõua nagu käsklus, et pean jalga tõstma, et kõndida. Väga hirmutav tunne! Jalutan päevas väga palju ning suur tugi on lükatavast lapsekärust, ilma on väga keeruline kõndida.
Meenub, et paar kuud tagasi oli ka parem käsi tuim, kuid see tuimus läks kiiresti üle. Samuti oli duši all sooja veega nagu valus, eriti pea paremal küljel. Ka see tunne/valu kadus umbes nädalaga.
Kas ma peaksin uuesti neuroloogi vastuvõtule pöörduma? Ning huvitab ka, et kas sellised sümptomid võivad ka peale kuldspiraali paigaldamist avalduda, sest just peale nimetatud rasestumisvastase spiraali paigaldamist, minu probleemid ka algasid? (See on küll küsimus günekoloogile vist).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Usun et vajate lisauuringuid ja tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos