Säär tuim justkui narkoosi vaibuva mõju alla 09.09.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, 10 päeva tagasi diivanil istudes suri üks säär justkui ära ja tundlikkus tänaseks taastunud ei ole. Läinud õhtul jalgu pesema tasjusin et parema jala põlvest kuni ca. 15 cm alla on nahk ja lihas tuim justkui oleks 1 tund hambatuimestuse panekust möödas. Tundetu riba laius 15 x 6 cm. Näpistamist tunnen kuid jalg on tuim. Ühtki muutust toimunud ei ole. Naha värv ja mõõtmed normis, jalg ei kuuma, sääre osa normis. Millega on tegemist ja kas peaksin arsti poole pöörduma. Jala suremist pole samuti esinenud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist jala põlveliigese välispinna all kulgeva närvi osalise kahjustusega- tihti seoses sagedase jalg üle põlve istumisega. Tavaliselt on paranemine iseeneslik, kuigi üsna aeglane, kui vältida edasist traumatiseerimist.

Dr. Ain Pajos