Surin ühes jalalabas 28.06.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

eelmisel kuul tekkis esimest korda surin vasaku jalalaba all (suurest varbast allpool). Esmalt oli surin aeg-ajalt just tööl istudes. Vahepeal nagu eriti ei olnud, nüüd aga puhkuse ajal jälle enam-vähem samas kohas. Nüüd teist päeva on surinat juba rohkem, ükskõik mis asendis jalg ei ole (ikka jalalaba all). Vahepeal läheb ära, siis jälle tagasi. Perearsti nõuandetelefon arvas, et tegu võib olla seljaprobleemiga. Seljavalu mul ei ole. Olen küll viimased kuud kehaliselt aktiivsem, teen peaaegu iga päev ca tund aega kiiremat kõndi. Ma ei oska otsustada, kas peaksin sellise murega perearsti juurde minema. Lugesin ka teie varasemaid vastuseid seoses surinatega, tihti pakkusite ka ärevushäiret (kuid siis peaks vist mõlemas jalas olema surin). Lisaks mul hetkel pigem rahulik periood ja ärevushäiretega ei ole varasemalt kokku puutunud.
Jalad on mul alati olnud sellised veidi rahutud, pean tihti asendit muutma, vahel on krambid (võtan magneesiumi periooditi). Olen normaalkaalus, ei suitseta. Jalgadega mingeid muid muutusi ei tähelda, õhtuti paistes ei ole. Käisin hiljuti ka töötervishoiuarsti juures, kus tehti üldine vereanalüüs, näitajad olid normis, samuti veresuhkur.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Korduv surinatunne kindlal kehaosal viitab vastava nahanärvi kompressioonile. Põhjus võib olla nihkunud nimmedisk, aga ka surve närvile põlveõndlas või ka talla all. Kui probleem püsib, tuleks külastada neuroloogi kes suunab närviuuringule.

Dr. Ain Pajos