Ishiase närvi valu? 08.11.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on istmiku ülemises piirkonnas närvivalu, eeldan et ishiase närv. On perioode olnud, kui see annab tunda niisama ringi käiies järsu välk-valuna, mis hetkeks teeb jala liigutamise (käimisel) valulikuks. See on iseenesest möödunud. Masööri juures tugevat massaaži saades on see väga valus ja ka joostes annab vahel tunda (mitte terava valuna seekord, vaid niisama on tunda, et midagi on seal nagu kange). Minu töö nõuab istuvat sundasendis olekut aeg-ajalt, aga muidu aktiivse eluviisiga - jõusaali trenn ja jooksmine.
Millest see tulla võib? On see tõsine probleem? Tähendab see tunne seda, et peaks sellega arsti juurde pöörduma või on võimalik seda kodustes tingimustes ravida?

Parimatega ,

M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie eeldust et tegemist on närvivaluga ei saa kinnitada, kuna selleks on liiga vähe andmeid. Võimalik on ka puusaliigese haigusest tingitud valu. Tõenäoliselt oskab perearst asja täpsustada.

Dr. Ain Pajos