Probleem seljaga 18.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist,
olen 21 aastane noormees, hiljuti tuli kutse arstlikku komisjoni ülevaatamisele minna.

Probleem: olen väiksest peale vaevelnud seljaprobleemide käes, kui olen liigselt pingutanud. Seljaprobleemide tõttu jätsin ka aastaid tagasi regulaarse trenniskäimise pooleli. Teadlikult olen alati oma selga hoidnud, istunud korralikult, hoidnud soojas. Aga kohe, kui peaksin tõstma raskemaid asju, tegema tööd, mis nõuab pidevat kummardamist, annab selg kohe tunda.

Kas selle vastu on mingi ravi?
Kas see võib saada probleemiks sõjaväes teenimisel?
Arstlik komisjon on märtsis aga mul ei ole neile ette näidata ühtegi paberit oma selja kohta, teadlikult olen seda hoidnud, vanemate sõnade kohaselt tõstsin väiksena raskeid asju, hoolimata nende keelamisest.
Kuidas peaks edasi käituma.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks teha rö. pildid selgroo rinna-nimmeosast (saab suunata perearst) ja minna ortopeedi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos