Probleem vasaku jalaga 09.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kuskil 3kuud tagasi diivanil jalg üle põlve istudes hakkas vasaku jala sääremari valutama. Naine tegi mašaasi ja valu läks üle aga peale seda on hakkanud jalg valutama, tunne nagu jalg kisuks krampi ,jalg on kange, põletus tunne,tuim ja hell ja nii vahelduva eduga vahest on päev-poolteist kõik korras ei tunne midagi ja siis jälle 3-4 päeva jalas kõik samad vastikud tunded ja muidugi mitte terve päev,see tuleb ja läheb päeva jooksul. Olen tähele pannud et jalg kõveras istudes on asi hullem,midagi nagu surub või pressib kokku.
Rääkisin sellest perearstile, tema soovitas minna Neuroloogi juurde, arvas et probleem seljaga, mida mina ei usu.
Ise kahtlustan mingit veerihaigust, trombi jne.. Väliselt jalal midagi viga ei ole,,ei ole paistes ega temperatuuri muutust näeb samasugune välja nagu parem jalg..
Kasutan nüüd võimalust küsida Eesti parimalt neuroloogilt mis mul viga on? Mis teste/analüüse teha on vaja...Kuidas edasi toimetada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui istute sageli vasak jalg üle põlve, on võimalik korduvast kompressioonist tingitud jalanärvi vigastus põlveõndlas. mis toob tundehäireid jalas, võimalik on ka jalalaba osaline nõrkus. Soovitav on vältida jalg üle põlve asendeid, samuti põlv tugevalt kõverdatud istumist. ENMG uuring aitaks asja täpsustada. Paranemine võib kesta kaua.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
6748591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

jala tuimus

Mul mure vasaku jalaga. Algas see juba aastaid tagasi,kuid segama on elu hakanud nüüd lähiajal. Nimelt ei saa normaalselt käia , isegi paar sammu ei saa enam normaalselt teha ,kuna lonkan. Põlvest allpool ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kas ka labajalg on nõrk, ei saa labajalga tõsta? Põhjuseks võib olla jalanärvi kahjustus põlve välisküljel - tekib tihti seosese sagedase istumisega jalg üle terve jala põlve.

Tel. 6 748 591
Loe edasi

torked vasakus käsivarres ja jalas

Tere

Olen 39-aastane naine. Nüüd juba oma nädalajagu tunnen juba ärgates vasakus käes tiuma valu ja teravaid torkeid käsivarre erinevates piirkondades. Päevajooksul juhtub sama ka vasaku jalaga ...

Vastas dr Katrin Kaarna

Soovitan Teile neuroloogi konsultatsiooni. Analüüse ei peaks enne mingeid tegema.
Edu soovides,
katrin kaarna

Loe edasi

Mida teha?

Tere.
Olen 50 astane naine.Elu jooksul ei ole ma haige olnud, väljaarvatud lapsepõlves läbi põetud nakkushaigused.Mõnikord ka nohu ja kõha. Nüüd aga
olen probleemi ees ega oska kuhugi pöörduda.Häda ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Külastage esmalt perearsti.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Valud jalgades

Minu probleemid algasid umbes 10 aastat tagasi. Ei hakka pikalt kirjutama, lihtsalt kõik järgnevad sümptomid olid alguses ühes jalas ja harva, nüüd juba mõlemas ja pidevalt.
Käies hakkab valutama ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Eeltoodu järgi ei ole tõenäoliselt tegu neuroloogilise haigusega.
Kui soovite täpsustada, tuleks tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591

Loe edasi

jala tundetus

Tere, doktor. Olen 52 aastane meesterahvas. Aastaid tagasi oli mul väike seljatrauma.Raviti haiglas.Praegu probleemid vasaku jalaga.Nimelt ta on kogu aeg külm.Kuna minu töö on enamuses istuv - olen taksojuht ...

Vastas dr Katrin Kaarna

Tere,Kahjuks on Teie probleemile kirja teel väga raske täpset vastusta anda.

Eelkõige peaks ikkagi arst haiget / probleemset jalga oma silmaga nägema ja käega katsuma, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: