Probleem vasaku jalaga 09.11.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kuskil 3kuud tagasi diivanil jalg üle põlve istudes hakkas vasaku jala sääremari valutama. Naine tegi mašaasi ja valu läks üle aga peale seda on hakkanud jalg valutama, tunne nagu jalg kisuks krampi ,jalg on kange, põletus tunne,tuim ja hell ja nii vahelduva eduga vahest on päev-poolteist kõik korras ei tunne midagi ja siis jälle 3-4 päeva jalas kõik samad vastikud tunded ja muidugi mitte terve päev,see tuleb ja läheb päeva jooksul. Olen tähele pannud et jalg kõveras istudes on asi hullem,midagi nagu surub või pressib kokku.
Rääkisin sellest perearstile, tema soovitas minna Neuroloogi juurde, arvas et probleem seljaga, mida mina ei usu.
Ise kahtlustan mingit veerihaigust, trombi jne.. Väliselt jalal midagi viga ei ole,,ei ole paistes ega temperatuuri muutust näeb samasugune välja nagu parem jalg..
Kasutan nüüd võimalust küsida Eesti parimalt neuroloogilt mis mul viga on? Mis teste/analüüse teha on vaja...Kuidas edasi toimetada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui istute sageli vasak jalg üle põlve, on võimalik korduvast kompressioonist tingitud jalanärvi vigastus põlveõndlas. mis toob tundehäireid jalas, võimalik on ka jalalaba osaline nõrkus. Soovitav on vältida jalg üle põlve asendeid, samuti põlv tugevalt kõverdatud istumist. ENMG uuring aitaks asja täpsustada. Paranemine võib kesta kaua.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika