Seljaprobleemid 17.08.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem seljaga algas eelmisel suvel, tegelikult ka olnud varem, esialgu sellised kergemad valud, aga mingist ajast järjest tugevamad ja eriti öösel väga raske ennast liigutada, valud ühel pool kiirgavad kannikasse ja jalga, nüüd valud nii tugevad,et magamine ja hommikul liikuma saamine seotud väga suurte eneseületustega, lisandunud on peavalud, ka need ühel pool, kas need seotud seljaga või mingi iseseisev asi?
Arst kirjutas Arcoksiat ja see ka ainuke mis aitab, kas peaksin seda kogu aeg tarbima! Kas see mõjub ka mujale, olnud probleem maoga.
Käisin ka neuroloogi vastuvõtul, ta arvas, et probleem veel kirurgilist ravi ei vaja, erilisi muutusi seljapildil polnud, kuid lülid nihkes ja suruvad närvile, oskate äkki soovitada, mida ette võtta, et olemist natukenegi paremaks saada, sest need valud on hulluks läinud või kuhu veel pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sagedamini on korduvad selja- ja jalavalud seotud nimmelülidevahelise kõhrketta haigusega. Tavalisel rö pildil aga kõhre näha ei ole. Täpsema uuringu ( MRT) määramiseks on vajalik närvijuure kompressioonileid neuroloogilisel läbivaatusel. Arcoxiat tuleks tarvitada nädalaste ravikuuridena valude ägenemise korral - siis on soovitav ka seljale mõnepäevase puhkuse andmine. Valude vähenemisel on vajalik harjutuste sooritamine selja - ja kõhulihaste tugevdamiseks.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos