kaela operatsiooni vajalikkus ? 06.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Ca 5 kuud tagasi tekkis valu vasakusse kätte õlavarre ja küünarnuki piirkonda.
Rohtude ja geelide abil sai sellest üle ja valu enam ei ole, kuid probleem ikkagi olemas.
Nimelt vasakus õlas aeg - ajalt nagu nõeltega torgib,vasaku käe ranne on nõrk ja ebatäpne ja vasaku käe teine sõrm kohmakas. Murelikuks teeb veel see, et käsi küünarnukist randmeni ja ranne ise on nagu peenemaks jäänud. Läbitud mitmed uuringud ja viga leiti olevat kaelas, kus 4-5 lüli vaheline ketas paigast ära ja närvidele peale surub.
Taasstusravi- massaaž, võimlemine jm on igati kasuks tulnud, kuid probleem kadunud ei ole.
Neuroloog pakkus välja operatsiooni mis probleemi lahendama peaks. Tean agav et paljud kes seljaga on korra opil käinud teevad seda ikka ja jälle.
Siit minu küsimused:
1. Kas praeguses staadiumis on operatsioon ikka nii vajalik et muude meetoditega probleemi lahendada ei saa?
2. Kui ohutu see on ja kas on garantiid, et asi peale seda paremaks mitte halvemaks ei lähe ja mind sama saatus ees ei oota et veelkord opile minna tuleb?
3. Kui ruttu sellest taastub ja mis sellega edaspidi kaasneb millega elus arvestama peab?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsiooni vajalikkuse ja ohtude üle ei saa teha otsust kirja teel.

Dr. Ain Pajos