parem pool kehast tuim 03.05.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

olen juba suhteliselt meeleheitel. aastaid tagasi tekkis selline mittehäiriv pobleem, et kehale tekkisid n-ö surnud laigud. mõne aja ( paar nädalat kuni kuu ) kadusid aga ära. või pigem muutsid asukohta. läks veel mõni aasta mööda ja surnud tunne tekkis paremasse kätte. tuleb nii, et näiteks esimesel päeval tunnen kerget surinat ja umbes nädalaga on käsi õlast sõrmeotsteni surnud. aga sealjuures sain edukalt igapäevatoimetustega hakkama. siiski siiski läksin neuroloogi vastuvõtule. pandi haiglasse, tehti uuringuid... miski ajudiagnostika ja võeti seljaajust vedelikku. pluss vereproovid. aga midagi ebanormaalset need uuringud ei täheldanud. nüüd aga, kuskil 3 aastat hiljem, poolteist nädalat tagasi, hakkas tasapisi terve parem kehapool ära surema. alul ei paanitsenud. aga tänaseks on asi nii hull, et parem käsi on kange, tuim, ei kuula sõna, kirjutada, joonistada, maalida... kõike, mis nõuab täpsust, ma teha ei saa. juba hirmuga tunnen, et vasak kehapool hakkab ka ära surema. tuttav arst soovitas sellist rohtu nagu, MILGAMMA 100, selgus, et see retseptiravim. küsisin apteegist analoogi, mis muidugi sisaldab kordi vähem samu aineid ( Befoli ). ise arvan, et äkki on mul mõne aine või vitamiini puudus. kogu see tuimuse teema võiski u samal ajal alguse saada ( 4-5 a tgsi ), kui hakkasin taimetoitlaseks. ei söö liha, kana, kala. ja ei tarvita regulaarselt toidulisandeid ega ekstra vitamiine. vist oleks mõtekas neuroloogi vastuvõtule minna ? ahjaa, ise olen 20. naine. aga see võtab vast aega enne kui neuroloogile aja saan, sest kolisin ja pole veel perearsti siin, kes saatekirja kirjutaks. kuid mis ma sinnamaani teen ? õpin kunsti, ja sedasi absoluutselt ei saa, et ma pole võimeline joonistama, kirjutama jne. kas on midagi mis võiks seda ebamugavat olukorda leevendada? juhul kui see praegune tuimus kavatseb kuu aja pärast mööda minna ( kui üldse läheb ), siis jääb mul see kursus küll lõpetamata. olen väga tänulik, kui selle pika, lohiseva kirja läbi loete ja mõnd produktiivset vastukaja annate :)

ette tänades,
meeleheitel K

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajudiagnostikat tuleks ilmselt korrata. Igas suuremas haiglas töötab Erakorralise Meditsiini Osakond (EMO), mis tegeleb sarnaste järsku tekkinud olukordade selgitamisega ja suunab eriuuringutele. Sinna ei ole vaja ka perearsti saatekirja.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591