Üks kehapool on tuim 03.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Päris pikalt on mul parem kehapool olnud tuim. Vahel see tunne nõrgeneb ja mind ei häiri. Kuid vahel jälle tuimuse tunne tugevneb. Seostasin seda esialgu massööri "jõuvõtetega", sest esimest korda tundsin seda järgmisel päeval peale massaažis käimist. Nimelt massöör kurtis, et mu parem pool on nii kange ja mudis mu paremat õlga ja abaluu piikonda ikka väga kõvasti. See oli 2 aasta tagasi. Arvasin, et ehk läheb üle ja sõin B-vitamiine ja ootasin. Vahel oligi parem, siis aga tuli see tunne tagasi. Seostasin seda parema poole pideva ninakinnisusega. Ninaarst leidis, et parem ninasõõre on pisut kitsam, kuid see ei tohiks midagi mõjutada.
Jõudu nagu on mõlemal keha pool võrdselt, kuid tuima poole lihased on veidi jäigemad. Külmavärinad tulevad vaid ühele keha poolele, tuim pool ei reageeri. Samas vahel tuleb "ühendus" tuima poolega ka tagasi ja ka külmavärinad tekivad mõlemale poolele, siis jälle kaob "ühendus" ära. Ujudes näiteks oen tähele panud, et tunnen selget väsimust vasakul poolel, kuid parem pool ei ole "väsinud" ehk ma ei tunne pingutuse järgset väsimust.
Tuimuse tunne on peast jalatallani ühel pool keha -paremal. Ka parem ninapool on tihti kinni.
Kas sellised asju tuleb tihti ette? Kas võib olla midagi tõsist?
Otsusasin nüüd sellega tegelema hakata ja ka lasta ennast uurida. Kuhu oleks kõige parem sellise juhtumi puhul pöörduda uuringutele? Perearsti saan paari päeva pärast kokku, et uuringuid määrata. Kas on ka tasulisi võimalusi olemas?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna eristada tuleks ärevusest tingitu kehapoole tuimust ja ajukahjustusega seoses olevat tuimust, Tuleks alustada neuroloogi konsultatsioonist. Ajuuuringud on kallid ja kui näidustus uuringuks puudub, tuleb need ise kinni maksta.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591