jalg vajub ära 06.02.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisin lumes ca 60 m jalg jala ette. Korraga vajus parem jalg ära.
Reielihas katsudes oli nagu tuim sealiha tükk turult ostes.
Kuidagi sain tuppa, masseerisi läks üle. See oli ca nädal tagasi.

Täna viskasin labidaga lund ning hiljem lükkasin käsi sahaga. lund.
Jälle vajus parem jalg ära, nii, et kukkusin.
Sain kuidagi püsti ja tuppa. Jälle oli parema jala reis tuim. .Masseerisin läks üle.
Ristluu ja puusad on on probleemsed olnud ca üks aasta.
Sain taastusravi (vesi + võimlemine) oluliselt see ei ole seisu parandanud. Käin 3 korda nädalas ujumas
Üle poole tunni jalgadel püsimine ei ole võimalik. Vahepeal peab istuma ca 10 - 15 min siis saab jälle ca pool tundi toimetada.
Mida teha

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla kitsenenud närvikanaliga alumiste nimmelülide piirkonnas mil juhul suurem koormus jalale tekitab närvi verevarustuse häire ja seega lihasnõrkuse ja tuimuse. Vajalik on MRT uuring nimmelülidest ja ortopeedi või neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika