valu peas, iiveldus ja tasakaalukaotus 27.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen kaks korda kogenud kohutavat seisundit, mis algab öösel une pealt valusööstuga kuklas. Siis tekib kohe oksendamine, külm higi ja surmahirm. Liigutada ei saa, sest kohe olen nagu karussellil. Pea on raske ja kuklas on tuim tunne. Asendi muutmisel kohe iiveldab ja silmade ees käib ringi. Olen kutsunud perearsti, kes käseb lamada ja kõik. Paari päeva möödudes hakkab olukord paranema, eelmisel korral tehti ka kõrva ja tasakaaluelundi uuring, mis ei andnud tulemusi. Kõik nagu korras. Kuhu abi saamiseks pöörduda, rohkem ei taha seda kogeda, oli väga jube tunne. Kahe ataki vahet oli 2 aastat.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seisund on seoses ilmselt häirega sisekõrva tasakaaluorganis. Häire võib korduda ja võib ka mitte. Kui kordub, peaksite hommikul helistama tel 6 748 591 ja tulema kohe vastuvõtule, kuna hiljem ei ole võimalik õiget diagnoosi panna.

Dr. Ain Pajos