Tugev peavalu koos tugeva külmatunde ja tasakaaluhäirega. 05.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Palun teavet, mis võiks olla selliste terviseprobleemide põhjuseks. Tarbin antidepressante (Alventa), unerohtu (Somnoli) juba üle 10.a aasta. See ei tohiks olla antud situatsioni põhjus. Olen oma käe- ja õlalihased noorena täiesti tööga ära rikkunud. Olen perearstile ka kurtnud, et mu kaelalihased on väga valusad. Varasemas eas on olnud omajagu peavalusid, lõpuks arvas arst, et migreen. Viimati võis olla umbes 10 aastat tagasi. Peavalu on juba kolm päeva, süda paha,oksendasin ainult vedelikku. Tekkis tasakaalukaotus. Olen võtnud paratsetamooli 500st ja ühe korra ka Tempalgini, mis varasemalt võttis valu ära. Veel määrisin kaela Voltareni-, Persingodoli- ja hobusesalviga. Keerutan pead, kuid valu püsib. Tasakaalukaotust on esinenud ka varem. Olen sellega käinud EMO-s, sest värisesin ja tasakaal oli halb. Arst arvas, et teesklen, alles füsioterapeut sai aru, miks arsti juurde tulin. Käin praegu ikka tööl, seepärast oleks vaja teada, kas on vaja midagi ette võtta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus põhjustab sageli kaelalihaste pingeseisundeid mis ägestavad ja pikendavad omakorda migreenipeavalusid. Tuleks kaaluda ilmselt väheefektiivse antidepressandi vahetust mis parandaks ka und ja vähendaks vajadust unerohu järele ja ka aitaks vältida valuperioode - seda teeb neuroloog. Jätkama peab ka ravivõimlemist ja massaazi kaelalihastele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6748591 kl. 14-16