surin? 03.07.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere.olen 25 a noormees.probleem selles et juba mõned kuud on tunda kõrvade juures sellist imelikku surinat või siis tunnet nagu midagi suruks kergelt.põen depressiooni ja tarvitan kolmandat kuud zolofti.paar aastat tagasi tarvitasin prozacit ja depressioon tuli mõne aja pärast tagasi ja pöördusin arsti juurde üsna hilja,kui juba lihaspinged ja kohutav väsimus mu niitis.nüüdseks olen käinud magnet uuringus ja eeg-s ja muidugi ka neuroloogi juures,kes uuringute põhjal soovitas zolofti edasi tarvitada.käin ka psühhiaatri ja psühholoogi juures.surinad on veidi vähemaks jäänud,kuid mingi päev tuleb jälle tagasi.asi oleneb ka ilmastikust ja eelkõige sellest et olen väga tundlik(ütles neuroloog)mida olen ma ka täheldanud,kuid se pole reegel.asi algas aga kõrvast ,kui tundsin et midagi nagu pressiks kõrvas sees(töötan kohas kus on selline ühtlane müra),kõrvaarst soovitas kasutada kaitsevahendeid(kuulmine oli korras).asi paranes mõne päevaga.kuid siis oli ka see aeg kui ma sain aru et mul on sügav stress(või siis ärev depressioon mida ütles psühholoog tagantjärgi)see oli siis 2004 september.probleem oli ka vererõhuga mis oli150.perearst kirjutas enalapriliumi5mg mida tarvitasin kaks kuud .paar nädalat oli nagu tunne parem ja siis hakkas nagu kõrvade ümbert suristama ja nüüdseks siis tunnen sealt surinat kus elvisel bakenbaardid olid.surin ei olene aga sellest kas on tööpäev. .2005aprilli lõpp pöördusin psühhiaatri juurde kes suunas mu kohe ka neuroloogi juurde.muideks pikemat aega on olnud ka unehäired,kuid nüüd ligi kuu on see probleem lahenemas.(zoloft aitab)mis veel märkimist vajaks on see et minu tööaeg on vahetustega -nädal hommikul 7-15.00 ja nädal õhtul 15.00-22.00 ilmselt ka see võib mängida rolli.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks kas tõsta antidepressandi annust või vahetada teise vastu.
Küsige oma psühhiaatrilt.

Dr. Ain Pajos