Surin vasakus käes 16.09.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Selle aasta jaanuaris märkasin, et vasak käsi suriseb vahepeal, tihti olid ka veresooned sellel käel rohkem nähtavad ning mõnikord oli käsi ka sinakamat tooni kui parem käsi. Talveperioodist tegin rohkem tööd ka arvuti taga ning ei pööranud ka eriti tähelepanu õigele istumisasendile. Tööd tegin diivanil ja vahepeal lamades läpakas süles. Perearsti juures käisin kevadel, kes soovitas Mg+Bvit kuuri ning nervostrongi, tegin selle kuuri läbi ning tundus, et läks veidi paremaks. Mingi hetk tuli kevadel tuli sama mure tagasi. Suveperioodil eriti seda tähele ei pannud, aga septembri algusest on jälle käe surin tagasi. Suriseb vahepeal sõrmeotstest kuni õlani välja. Olen märganud ka väikest käte värisemist. Tundub ka, et vasak käsi on natukene jõuetum kui teine. Käisin ka EMOs kevadel, kus saadeti mind minema ja öeldi, et neuroloogi pole ja ilmselt on asi stressist, tulge hommikul tagasi, kuid tagasi ma ei läinudki, sest suhtumine oli äärmiselt ebameeldiv. Neuroloogi aeg on mul oktoobri keskel, kuid tunnen muret, et kas peaksin abi otsima juba varem? Kuna käsi suriseb igapäevaselt, eriti on seda tunda õhtuti, siis on see muutunud juba häirivaks ning pannud mind tõsiselt muretsema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Surina põhjus selgub vaid visiidil neuroloogi juurde - põhjuseid võib olla mitu. Kui valu ei kaasne ei ole asi kiire.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6 748 591