valus kukal 22.05.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuklas ja kaelas on viimastel nädalatel tekkinud valu, mis eriti hull on lamades. Pead keerata on valus ja üles tõustes aitan käega pead tõsta, et vähem valus oleks. Sõrmedega otsides tundub, et valusamad kohad on umbes kõrvade kõrgusel, kõrvadest 5-6 cm. kaugusel. Esialgu tundus, et oli rohkem paremal pool, nüüd tundub valus olema mõlemal pool. Olen määrinud valuvaigistava geeliga ja kukalt ning kaela masseerinud, kuid märgatavat abi sellest pole saanud. Olen 67 aastane mees

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks on tõenäoliselt kuklanärvide ärritus seoses kaelalihaspingega ja ealiste muutustega kaelalülides. Proovige magad rullikeeratud padjaga kaela all. Abiks tuleb ka massaazikuur (10x) kaelale ja kuklale.

Dr. Ain Pajos