Kas võib olla tegemist kaelaradikuliidiga? 25.08.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 26 aastane naisterahvas,minu mure selline, et pidevalt on mul mandlid haiged.See suvi on peaaegu koguaeg olnud kurk valus ja nõrk olla.Olen teinud läbi juba 2 antibiootikumi kuuri.Nüüd viimane kord(eelmine nädal) lõi mul ootamatult tugeva valu kukklasse, nii et ei saanud pead üldse liigutada, öösel magadagi ei saanud ja mulle tundus, et nagu kukal lausa turses oli.Perearst kirjutas mulle välja Diclac 75 mg.Paar päeva hiljem hakkas juba parem.Eile mul taas kurk valusaks hakkas muutuma ja täna hommikul tunnen taas kuidas kukal hakkab valusaks muutuma ja vasakpoolne õlg täitsa valus.Tunnen, et see põhivalu just kaelast tuleb. Ise ma arvan, et see kõik kuidagi mandlitega seotud, aga perearst ütleb vaid, et ärge jooge külma ja sööge jäätist.Millega võib minu puhul tegu olla? Kas peaksin laskma mõnel teisel arstil ka ennast üle vaadata?Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Konsulteerige kindlasti kõrvaarstiga. Krooniline põletik kurgumandlitel soodustab liigeste ja närvipõletiku ägenemist selgroo kaelaosas mis toob õla ja kuklavalu.

Dr. Ain Pajos