surve kuklas 15.04.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lgp. Ain Pajos

Püüan seletada mis mind vaevab. Ei saa vist öelda et kael valutab, sest vaevab just sel kus kael lõpeb ja algab kukal,sealt on väga valus ja need kaks kõrgemat kohta mis seal kukla allosas on, seal on vasak pool nagu paistes ka ja tuksub mõnikord valusasti. Mis hullem minule on see et silmadele mõjub väga ( silad on silmaarsti juures põhjalikult kontrollitud, tema ütles et silmadest see ei ole), on väga vesised, ei saa inimesele otsa vaadata, sest siis hakkavad rohkem vesistama. Mõnikord nagu surub silmi kinni, selline surve on silmadele ja surub kuklast. Vasak silmavalge on ka vahetevahel punasem. Mõnikord torgib ka kulmu peale. Muidugi on kael ja seljalihased ka pinges. Mul on istuv töö. See on juba paar aastat nii. Väga loodan, et saate mulle vatsta.
Tiiu

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks ongi ilmselt kaelalihaste pingeseisund, mille taga sageli on krooniline stress ja ärevus.

Dr. Ain Pajos